Co warto wiedzieć o rowerze crossowym?

Rower crossowy merida biały

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rower crossowy z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to spowodowane przede wszystkim niezwykłą uniwersalnością produktu. Łączy bowiem w sobie cechy roweru szosowego, górskiego, a także trekkingowego. W rezultacie powstaje nie tylko lekki, ale również bardzo szybki rower, który doskonale zda egzamin praktycznie w każdych warunkach.

Czy rower crossowy jest następcą MTB?

Warto mieć świadomość, że rower crossowy (zobacz w sklepie goride) różni się od górskich przede wszystkim wyposażeniem, geometrią, a także wielkością kół. Ponadto wspomniane rozwiązanie odpowiednio połączone z napędem o szerokiej rozpiętości przełożeń powoduje, że jednośladem będzie się zdecydowanie lepiej jechało po asfalcie.

Ponadto rowerzysta nie powinien mieć większych problemów z podjechaniem pod wzniesienia terenu. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki większym kołom wynoszącym 28 cali. Godny uwagi jest również fakt, że opony omawianego roweru mają szerokość 2 cali. Rower jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, którym zależy szczególnie na stosunkowo szybkim przemieszczaniu się.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przednie amortyzatory o skoku 50-80 mm są w stanie stłumić znaczną większość drgań. Z kolei odpowiedni kształt ramy zagwarantuje użytkownikowi odpowiednią wygodę. Nie można oczywiście zapomnieć, że rowery crossowe będą pozwalały użytkownikowi na zamontowanie dodatkowych bagażników rowerowych czy koszyków. Warto zaopatrzyć się w produkt renomowanego producenta.

Comments are closed.