Czym jest lampka rowerowa USB?

Chyba żadnego rowerzysty nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego rodzaju oświetlenia na rowerze. Jak się jednak okazuje, nadal wielu z nich nie ma zielonego pojęcia o tym, jak się je powinno wybierać. Szczególnie mocno zaskakują ich dostępne na rynku nowości, które jeszcze bardziej utrudniają im zakupienie dobrych lampek. Dobrym tego przykładem może być lampka rowerowa USB. Czym ona jest i z jakiego powodu warto ją kupić?

Co to jest lampka USB?

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem lampki rowerowej USB, w pierwszej kolejności powinien się dokładnie dowiedzieć, czym ona tak właściwie jest.

Na pierwszy rzut oka taki model wygląda dokładnie tak samo, jak zwykła lampka. Posiada odpowiedni odbłyśnik, kilka diod led, a także odpowiednie mocowanie do roweru. Jedyną istotną i rzucającą się w oczy różnicą, może być obecna na obudowie dodatkowa zaślepka. Jeśli się ją odchyli do góry, znaleźć będzie pod nią można złącze USB. Służy ono oczywiście jako gniazdo do ładowania. Z jakiego powodu warto się takim modelem lampki zainteresować?

Dlaczego takie rozwiązanie jest atrakcyjne dla rowerzysty?

lampka rowerowa USB

Każdy rowerzysta doskonale zdaje sobie sprawę, że obecne na rowerze oświetlenie prędzej czy później wyczerpie posiadane baterie i straci moc. W takiej stacji trzeba zawsze mieć ze sobą nowy komplet baterii, aby je szybko wymienić i w dalszym ciągu cieszyć się bezpieczeństwem jazdy. Problemem jest jednak sytuacja, gdy takich baterii zabraknie.

Jeśli jednak posiada się lampkę rowerową z USB, wszystko staje się o wiele prostsze. Nie trzeba bowiem wymieniać w niej baterii, lecz poprzez port USB lampkę można podłączyć np. do powerbanku czy też nawet do zwykłego telefonu komórkowego, aby ją naładować. Oznacza to, że zawsze ma się przy sobie zapasową porcję energii, którą podładuje się lampki, a więc posiada się sprawne oświetlenie.

Comments are closed.