Jak efektywnie ćwiczyć w domowym zaciszu?

Z roku na rok prowadzimy coraz bardziej siedzący tryb życia. Cierpi na tym nie tylko nasza kondycja, ale także nasze samopoczucie. Dlatego warto postawić na regularną aktywność fizyczną. Ale czy to znaczy, że musimy regularnie chodzić na siłownię? Oczywiście, że nie… Możemy ćwiczyć w domu.

Efektywne ćwiczenia w domu

Mnóstwo osób rezygnuje z domowej aktywności fizycznej ponieważ nie wiedzą, jak prawidłowo ćwiczyć. W tej sytuacji przychodzi nam z pomocą internet. Bez problemu możemy znaleźć zestawy ćwiczeń zarówno dla zaawansowanych, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Warto też zainwestować w akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią nam ćwiczenia. Przyda się nam na przykład specjalna mata do ćwiczeń czy obciążniki na kostki. Taki sprzęt nie kosztuje zbyt wiele. Zwłaszcza jeśli poszukamy promocji… Ciekawe oferty mają na przykład internetowe sklepy sportowe.

Jakie ciężarki na kostki wybrać dla siebie?

Na początek wystarczą obciążniki na kostki, które ważą 0,5 kilograma. Wydawać by się mogło, że to naprawdę niewiele. Ale na początek taki ciężar naprawdę wystarczy. Zwłaszcza jeśli do tej pory nie ćwiczyliśmy zbyt wiele. Z biegiem czasu możemy zdecydować się na zakup ciężarków, które ważą nieco więcej.

Dlaczego warto zwiększać obciążenie stopniowo?

W ten sposób wzmacniamy nasze kończyny. Jednocześnie chronimy się przed bolesnymi kontuzjami i przetrenowaniem…

Comments are closed.