Rowery dla dzieci – czy wielkość kół ma znaczenie?

Wczesna wiosna, lato oraz jesień to świetny okres na to, by dziecko mogło spędzać aktywnie czas na rowerze. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać rower dopasowany do umiejętności oraz wieku dziecka, dzięki czemu będzie pewność, że będzie umiało ono sobie poradzić z bezpieczną jazdą.

Jaki rowerek dla dziecka wybrać?

Rowery dla dzieci koła 24"

Dobrze jest wybrać rower przede wszystkim pod względem typu. Obecnie są oferowane rowery:

  • górskie,
  • miejskie,
  • szosowe,
  • trekkingowe.

Warto zatem wiedzieć, czy dziecku wystarczy rower miejski, czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie rower szosowy lub górki. W dużej mierze typ roweru zależy od umiejętności dziecka. Przy wyborze roweru dobrze jest też pamiętać o kierownicy, siodełku, ramie oraz kołach. Ważnym aspektem są dodatki takie jak błotniki, bagażnik czy światła, dzięki którym dziecko może bezpiecznie jeździć również po zmroku. Dla dzieci są dostępne rowery o różnych rozmiarach kół, przez co model roweru jest znakomicie dopasowany do dziecięcych potrzeb.

Jakie koła roweru wybrać dla dziecka?

Wybierając koła do roweru, trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz jego wzrost. Między innymi rowery dla dzieci koła 24″ są idealne od mniej więcej 8-12 lat.  Wszystko jednak zależy też od wzrostu danego dziecka, gdyż tego rodzaju rowery są przeważnie przeznaczone dla dzieci do maksymalnie 155 centymetrów wzrostu. Co ważne, to tego typu rowery mają lekką konstrukcję oraz są wyposażone w amortyzatory. Dzięki temu dziecko może bezpiecznie korzystać z roweru przez cały dzień i nawet po zmroku, ze względu na świetnie wyposażony model.

Dobrze jest wspomnieć, że rowery dla dzieci koła 24″ są oferowane w różnych wariantach kolorystycznych, przez co można je bez trudu dopasować zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Comments are closed.