Co warto wiedzieć o bieliźnie termoaktywnej?

Na początku warto wyjaśnić jedną bardzo ważną kwestię. Bielizna termoaktywna to nie to samo co bielizna termiczna. Głównym zadaniem tej pierwszej jest odprowadzanie wilgoci podczas wysiłku fizycznego, stąd też często jest wykorzystywana jako najbardziej wewnętrzna część ubioru podczas jazdy na nartach albo biegania. Dzięki bieliźnie termoaktywnej pot wydostaje się na zewnątrz, a nasza skóra pozostaje sucha.

Jeżeli zaś chodzi o bieliznę termiczną, to jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie nam komfortowej temperatury ciała. Nie posiada jednak właściwości odprowadzania wilgoci, dlatego nie powinna być wykorzystywana podczas aktywności fizycznej. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bielizny termoaktywnej?

Najważniejszy jest oczywiście materiał, z którego została wykonana odzież. Przewagę mają włókna syntetyczne, które w przeciwieństwie do bawełny, szybko odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na sposób uszycia. Modele bezszwowe będą bardzo dobrym wyborem, ponieważ pozwolą uniknąć zbędnych podrażnień skóry. Jest to istotne z racji tego, że mowa jednak o warstwie, która bezpośrednio przylega do naszego ciała. Pozostając w temacie dopasowania, najlepiej aby bielizna była elastyczna i leżała idealnie. Przyspieszy to znacząco proces odprowadzania potu. Warto również dokładnie czytać opisy poszczególnych produktów, ponieważ niektóre modele wykonane są w technologii, która charakteryzuje się działaniami antybakteryjnymi oraz antyalergicznymi, dzięki zawartym w materiale specjalnym niciom srebra

Comments are closed.