Stojak rowerowy – obowiązkowy przyrząd miłośnika kolarstwa

Stojak rowerowy to nieodłączny element dla każdego rowerzysty. Ze wzrostem temperatury coraz więcej osób przesiada się z samochodu na ten dwukołowy pojazd. Ważne jest jednak, aby infrastruktura była bogata w możliwość bezpiecznego przechowywania ich. Wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne stojaki mogą służyć przez długie lata, a jednocześnie dawać komfort przechowywania roweru. Stojaki są najczęściej wykonywane ze stali ocynkowanej oraz nierdzewnej.

Rodzaje stojaków rowerowych

Stojaki rowerowe są obecnie dostępne z pojedynczymi stanowiskami, a nawet i z kilkunastoma. Różnią się od siebie sposobem montażu, ponieważ istnieją te z możliwością montażu do podłoża, a także do ściany. Dodatkowym elementem różniącym stojaki jest możliwość parkowania tylko z jednej strony lub z obu.

Podstawowe rozróżnienie stojaków rowerowych

stojak rowerowy
  • Stojaki szeregowe
  • Stojaki typu U
  • Stojaki modułowe
  • Stojaki spiralne
  • Stojaki dwustronne
  • Stojaki dwupoziomowe

Gdzie sprawdzają się stojaki rowerowe?

Stojaki rowerowe można najczęściej spotkać przy miejscach tłumnie odwiedzanych takie jak parkingi przy sklepie, uczelnia, szkoła, urzędy oraz galerie handlowe. Coraz częściej można ostatnio spotkać wielostanowiskowe stojaki rowerowe na ulicy, w centrach miast. Dzięki temu wiele osób czuje się zachęcona do korzystania z rowerów podczas codziennych wypadów na miasto. Jednostanowiskowe stojaki są natomiast świetnym sposobem na przechowywanie roweru w garażu lub przy domu. Dzięki temu rower będzie stał stabilnie w każdych warunkach.

Comments are closed.