Dlaczego warto postawić na uniwersalne osłony na ramę?

Uniwersalna osłona na ramę jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, dzięki czemu można dopasować ją do większości rowerów dostępnych na rynku. Osłony wykorzystywane są nie tylko do szosówek, ale również do rowerów górskich.

Neoprenowa osłona – jakie posiada zalety?

Neoprenowe osłony to specjalne nakładki, które wykorzystywane są do zabezpieczania różnorodnych elementów jednośladu. Neopren jest tworzywem odpornym na wilgoć i zmiany temperatury. Największym atutem osłon neoprenowych jest wysoka trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Nowoczesne osłony mogą służyć nawet kilka sezonów, dlatego też jest to inwestycja na lata. Neopren to nic innego jak jedna z odmian syntetycznego kauczuku. Materiał ten doskonale radzi sobie nawet z bardzo tłustymi zabrudzeniami. Osłony chronią nie tylko przed kurzem i błotem, ale również przed wilgocią. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że osłony mogą zredukować hałas. Mowa tutaj oczywiście o osłonach na łańcuch.

Na jaki materiał postawić?

Osłona na ramę może być wykonana również z tworzyw ABS albo poliwęglanu. Są to bardzo wytrzymałe materiały, dzięki czemu można raz na zawsze zapomnieć o zarysowaniach na ramie (https://www.erowery.pl/m/919/akcesoria-neopreny-i-oslony). Osłony montowane są na wygodne rzepy, dlatego też można je dość łatwo przenosić. Do największych zalet należy zaliczyć również estetyczny wygląd i przystępną cenę. Dobre osłony powinny być wykonane z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu nie będzie zsuwać się z ramy podczas jazdy na wyboistej drodze.

osłona na rame

Osłony na silnik

Rowery elektryczne bardzo często na ramie mają zamontowany silnik, który także wymaga specjalnej ochrony. W dużej mierze to właśnie dzięki specjalnej osłonie można zabezpieczyć silnik od odprysków wody. Wysokiej jakości osłony w sklepach internetowych można kupić już od 40 zł. Warto jednak postawić na droższe modele od renomowanych producentów.

Comments are closed.