Gdzie kupić pojemne plecaki turystyczne?

Amatorzy górskich wypraw często przyznają, że z roku na rok zakochują się w górach na nowo. Odkrywanie nowych szlaków, zdobywanie coraz wyższych szczytów oraz podziwianie widoków okolicy praktycznie z lotu ptaka – to budzi emocje, których nie da się kupić za żadne pieniądze świata.

W górach człowiek czuje się wolny. Nie ogranicza go nic, no może z wyjątkiem plecaka turystycznego, który musi nosić codziennie na swoich barkach. Spakowanie się na kilkutygodniową wyprawę to nie lada wyzwanie.

Co spakować w góry?

Wycieczka w góry a wędrówki od schroniska do schroniska to dwie zupełnie różne formy spędzania wolnego czasu. Jeśli ktoś wyjeżdża na wakacje do Zakopanego i spędza pół dnia na Krupówkach a na Gubałówkę dostaję się kolejką wagonikową – to nie za bardzo może porównać się do amatora wspinaczki po szczytach. Ten drugi turysta potrzebuje z pewnością innego sprzętu na swoim urlopie. Takie osoby inwestują spore pieniądze w wygodne plecaki turystyczne, które pozwolą na zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy takich jak:

  • potrzebna elektronika i nawigacja;
  • mapy, kompasy;
  • latarki, scyzoryki;
  • sprzęty wspinaczkowe;
  • jedzenie w puszkach.

Trzeba oczywiście spakować również ubrania na każdą pogodę, jaka może nas spotkać. W górach bardzo często w ciągu dnia jest upalnie a wieczory są niezwykle chłodne – zwłaszcza na większych wysokościach. Warto być na to przygotowanym i zabrać ze sobą sztormiak, nieprzemakalne buty oraz być może termos na rozgrzewający napój.

Gdzie kupić porządny plecak górski?

Na rynku dostępnych jest kilka marek oferujących dobrej jakości plecaki górskie. Bez wątpienia, to ważne w co się spakować. Ważne aby taki plecak sam w sobie był lekki. Ma on co prawda zawsze stelaż, który jest stosunkowo ciężki, jednak dobrze wyprofilowany będzie dobrze balansował ciężar jaki ma się do niesienia.

Comments are closed.