Jak przebiega rejestracja do egzaminu SRC?

Operator urządzeń radiowych to osoba, jakiej nie może zabraknąć podczas morskiej żeglugi. Ma ona za zadanie dbać o nasze bezpieczeństwo i szybko reagować w razie zagrożenia. Jak przebiega rejestracja SRC? O czym pamiętać podczas przystąpienie do egzaminu? Jakie zalety mają szkolenia SRC?

SRC rejestracja

Egzaminy SRC będą od nas wymagały sporego przygotowania. Zakres wiedzy nie jest zbyt szeroki, jednak warto dobrze się przygotować. Na początku należy zgłosić się na kurs SRC, jaki jest prowadzony przez doświadczone osoby. Kolejny etap to egzamin SRC z częścią praktyczną i teoretyczną. Oczywiście konieczna jest rejestracja SRC, dzięki czemu do egzaminu przystąpimy w strefie online. 

rejestracja src

Operator urządzeń radiowych

Jeśli chcemy zyskać uprawnienia operatora urządzeń radiowych, musimy przystąpić do egzaminu. Rejestracja odbywa się na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przy czym można skorzystać z samodzielnego zarejestrowania na stronie lub z profilu zaufanego. W tym przypadku mamy do czynienia z częścią teoretyczną i praktyczną. Ta pierwsza jest realizowana w formie pisemnej, a pytania mogą być zamknięte i otwarte. Na egzaminie można się spodziewać pytań, które będą sprawdzać nasze przygotowanie do pełnienia funkcji radiooperatora. Praktyczna część natomiast odbywa się na prawdziwych radioodbiornikach, jakie są przystosowane do ćwiczeń. Nie różnią się one w niczym od fachowych sprzętów żaglowych. Po zdaniu egzaminy należy zarejestrować urządzenie. Szczegółowe informacje na temat rejestracji src znajdziesz na stronie fairwinds.pl.

Żegluga to zagadnienie, które interesuje wiele osób. Na szczęście rejestracja SRC przebiega sprawnie, co jest sporym ułatwieniem. 

Comments are closed.