Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze kombinezonu narciarskiego?

Należy mieć świadomość, że jeszcze kilka lat temu kombinezony narciarskie ustąpiły miejsca dwuczęściowym zestawom, które składały się ze spodni i kurtki. Rozwój jednokolorowych membran sprawił, że kombinezony ponownie zaczęły cieszyć się rosnącą popularnością.

Czym jednak powinno sugerować się przed dokonaniem wyboru?

Warto zdawać sobie sprawę, że kupując kombinezon narciarski należy uwzględniać bardzo podobne aspekty, jak w przypadku innej outdoorowej odzieży. Koniecznie należy upewnić się czy guma narciarska będzie chroniła przed przedostaniem się śniegu, wilgoci, a także wiatru do środka. Nie można także zapomnieć, aby kombinezon odprowadzał pot na zewnątrz.

Rekomendowane jest zdecydowanie się na model, który będzie charakteryzował się zdecydowanie najwyższymi parametrami w kwestii oddychalności i wodoszczelności. Guma narciarska powinna być także elastyczna. Kombinezon musi bowiem odpowiednio dopasować się do sylwetki.

Jakie kwestie należy jeszcze uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze kombinezonu narciarskiego?

Warto pamiętać, aby kombinezon narciarski był wyposażony w ściągacza na kostkach i nadgarstkach. Należy również zadbać, aby produkt posiadał odpinany kaptur, który będzie ocieplany polarem od środka, a także przynajmniej kilka kieszeni. Rekomendowany jest zakup kombinezonu renomowanej marki. Nie jest bowiem zalecane oszczędzanie na odzieży narciarskiej.

Comments are closed.