Kijki narciarskie – jak dobrać najlepsze rozwiązanie?

Kijki narciarskie to niezbędne wyposażenie każdego narciarza, zarówno początkującego, jak i zaawansowanego. Optymalnie dobrane kijki do nart powinny tworzyć kąt prosty ramienia z przedramieniem. Jeśli nie wiemy, jak dobrać dany model, poprośmy o pomoc sprzedawcę w sklepie.  Jak dobrać kijek na narty? O czym warto pamiętać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Nowoczesne kije narciarskie

Podczas mierzenia kijka narciarskiego w sklepie, obróćmy go talerzykiem do góry i złapmy tuż pod nim. Przedramię powinno z ramieniem tworzyć kąt prosty, co jest bardzo ważne.

Dolna część kija po talerzykiem, na stoku i tak zostaje wzbita w śnieg. Jeśli chodzi o techniczne różnice między tymi produktami, nie ma ich zbyt wiele. Aluminiowe modele nie kosztują dużo i bardzo dobrze się sprawdzają. Jeśli chodzi o nieco bardziej zaawansowane, bazują one na wyprofilowane rękojeści, jaka jest zrobiona z mocnego stopu aluminium i elastycznych materiałów. 

Kijki do nart

Podczas doboru kijków, możemy posłużyć się tabelą długości kijów na narty. Znajdują się one w wielu sklepach online, dzięki czemu sprawnie dobierzemy to, co spełni nasze oczekiwania. Jeszcze innym rozwiązaniem jest przemnożenie naszego wzrostu przez liczbę 0.7.

Jeśli przykładowo mamy 170 cm wzrostu (czyli 170×0.7=119), odpowiednim kijem dla nas będzie po zaokrągleniu 120 cm. Nowoczesne kije bazują na bardzie dobrej jakości i solidnym wykonaniu. Dzięki nim można sprawnie oddać się jeździe na nartach, zyskując kontrolę nad zjazdem na stoku. Kijki są zatem niezwkle potrzebne. 

Comments are closed.