Na co zwrócić uwagę wybierając kask bokserski?

Profesjonalny kask bokserski od renomowanego producenta to inwestycja na lata, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać solidny model, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić nowy kask i ochraniacz na uszy, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy zwracać szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać?

Niestety nawet dobrze dobrany rozmiarowo kask bokserski (zobacz taki) może się ruszać podczas treningu albo walki. Aby pozbyć się tego problemu warto postawić na modele, które mają z tyłu kasku specjalne sznurki albo rzepy. To właśnie dzięki tym dodatkom można idealnie wyregulować nowy kask do kształtu głowy. Jeżeli chodzi o sam materiał wewnętrzny to powinien być on lekko chropowaty, dzięki czemu bardzo dobrze będzie stabilizował kask i ochraniacz na uszy. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto postawić na kaski i ochraniacze wykonane ze skóry naturalnej, które są przyjazne dla skóry człowieka. 

Jaki ochraniacz wybrać?

Jeżeli chodzi o ochraniacz na uszy to warto postawić na modele, które wykonane są z neoprenu. To właśnie ten materiał zapewnia wysoki komfort i lekkość podczas codziennego treningu. Materiał ten nie drażni również skóry i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ochraniacz koniecznie musi być wyprofilowany zgodnie z anatomicznym kształtek ucha, dzięki czemu doskonale zabezpieczać będzie muszlę.

Comments are closed.