Najszybsze w rowerowej rodzinie

Osiąganie dużych prędkości, pokonywanie długich dystansów, sprinty na stromych podjazdach w tym celu powstały wyspecjalizowane narzędzia, jakimi są rowery szosowe. 

Najszybsze w rowerowej rodzinie 

Dopracowane niczym bolidy wyścigowe. Opływowe kształty rur przypominające spojlery. Od razu budzą skojarzenia z pędem wiatru i szybkością. 

Nie bez powodu, duże firmy na etapie tworzenia swoich topowych rowerów szosowych, spędzają godziny w tunelach aerodynamicznych. Mają one świadomość, że każda urwana sekunda podczas jazdy może decydować o porażce lub zwycięstwie. 

Rower szosowy – inny niż wszystkie 

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka rower szosowy od GreenBike może wyglądać delikatnie i budzić wątpliwe zaufanie.

Wykonane najczęściej z włókna węglowego ramy. Toczące się na najwyższej klasy łożyskach, sztywne koła. Osadzone na nich, napompowane do wysokiego ciśnienia, wąskie, gładkie opony. Do tego kompozytowe komponenty, elektronicznie sterowane przerzutki i starające się okiełznać prędkość hydrauliczne hamulce tarczowe.

Tworzą rower o sztywnej i gotowej przenosić duże obciążenia konstrukcji. Wszystkie komponenty wykonane są w taki sposób, aby uczynić jazdę lekką i efektywnie przenosić moc generowaną przez kolarza na asfaltowe podłoże.

rower szosowy

Nie tylko do ścigania 

Wraz z rosnącą popularnością asfaltowych ścieżek i tras rowerowych. Rośnie zainteresowanie rowerami szosowymi typu endurance. Nazywanymi też szosami komfortowymi. Przeznaczonymi do długich, wygodnych wycieczek.

Względem swoich sportowych odpowiedników różnią się one:

  • szerszymi lepiej tłumiącymi wibracje oponami
  • geometrią -dzięki zastosowaniu wyższej główki ramy, jest zdecydowanie bardziej komfortowa i pozwala uzyskać pozycję o wyprostowanych plecach
  • większa baza kół gwarantuje stabilność prowadzanie przy wyższych prędkościach i nierównościach 

Szosy komfortowe z powodzeniem, mogą być wykorzystywane jako rowery gravel. 

Comments are closed.