Najważniejsze informacje o rowerach damskich

Obecnie na rynku jest wiele solidnych firm, które oferują rowery wysokiej jakości zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Głównym założeniem tego typu firm było tworzenie rowerów, które miałyby taką konstrukcję, która wpłynęłaby pozytywnie na jakość jazdy. Dotyczy to wszystkich jednośladów, a zwłaszcza tych, które dedykowane są dla kobiet. Rower damski łączy w sobie wysokiej jakości materiały, ciekawą stylistykę i komfort jazdy.

Jakie są rodzaje rowerów damskich?

Zasadniczo jest kilka rodzajów rowerów damskich. Jednym z nich jest rower damski do jazdy po górach. Ma osprzęt bardzo dobrej jakości i lekką ramę. Jego konstrukcja powstała tak, aby uwzględnić damskie gabaryty, takie jak długość nóg, czy szerokość kierownicy do kobiecych ramion.

Rowery crossowe są optymalną odpowiedzią na rowery górskie. Można nimi jeździć po nawierzchniach szosowych i po bardziej wymagających górskich szlakach. Są doskonałe do pozamiejskich wycieczek i są bardzo wszechstronne.

Natomiast rower szosowy jest bardzo zwrotny i lekki. Bardzo prędko osiąga zamierzoną prędkość i to w krótkim czasie.

Rowery miejskie dla pań mają elementy, które są specjalnie przystosowane. Jest to obudowany napęd, bagażnik, koszyk albo błotniki, a kierownica jest specjalnie wyprofilowana.

Rowery trekkingowe damskie idealnie sprawdzają się do jazdy turystycznej. Ich ramy są mało problematyczne i lekkie. Mają także wysoką liczbę przełożeń.

rower damski

Cechy charakterystyczne rowerów damskich

Rowery damskie charakteryzują się mniejszą kierownicą, która jest wąska i ma mniejsze chwyty. Blokady hamulcowe są przystosowane do małych dłoni. Siodełka damskie mają budowę, która zdecydowanie różni się od męskich. Są przystosowane do kobiecej miednicy i kręgosłupa. Występować mogą także różne wersje kolorystyczne, różne projekty. Stylistyka jest uzależniona od osobistych preferencji i upodobań właścicielek jednośladów.

Comments are closed.