Rower crossowy – co to właściwie jest?

Ktoś kto nie interesuje się i nigdy nie zagłębiał się w tematykę rowerową pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że rodzajów i typów rowerów jest więcej niż 3 i właściwie co kilka miesięcy pojawiają się nowe modele, które mogą coraz więcej, a raczej pozwalają na coraz więcej swoim użytkownikom. Wyprawa rowerem na lodowiec nikogo w świecie rowerzystów nie zdziwi – wystarczy we współpracy z profesjonalnymi firmami opracować odpowiedni projekt roweru, wyposażony w akcesoria dodatkowe i można się spakować i ruszać. Dla tych, którzy chcą roweru mniej specjalistycznego, bardziej uniwersalnego rower crossowy będzie idealnym rozwiązaniem.

Czym są rowery crossowe?

Rower crossowy
Rower crossowy

To wyjście pośrednie pomiędzy rowerami szosowymi, przeznaczonymi głównie do jazdy po równych nawierzchniach, a rowerami trekkingowym, które przeznaczone są do jazdy po terenach bardziej wymagających, jak na przykład tereny górskie. Rowery crossowe wyposażone są najczęściej w koła o wielkości 28′, siodełko jest zwykle umieszczone niżej niż kierownica, a opony są dosyć szerokie, więc komfort jazdy jest dużo wyższy niż w przypadku innych rowerów.

Dla kogo będzie odpowiedni rower crossowy?

Te rowery sprawdzają się jako idealne rowery miejskie, oraz te do niedalekich wypadów za miasto – będą świetnym zamiennym środkiem transportu dla osób, które nie chcą pokonywać rowerem ogromnych odległości i oczekują od roweru, że będzie wygodny i komfortowy. Jest rowerem wielozadaniowym i sprawdzi się dla każdego, kto nie planuje jazd wyczynowych na przykład w wymagających górskich terenach.

Comments are closed.