Jakie odżywki na masę mięśniową?

Osoby uprawiające kulturystykę szukają różnego rodzaju sposób na szybki przyrost masy mięśniowej. Oczywiście mowa tu sposobach naturalnych i zdrowych. W związku z tym sięgają po różnego rodzaju suplementy diety oraz odżywki.

Odżywka białkowa

Jeśli mowa o odżywkach to jedną z popularniejszych jest odżywka białkowa. W przypadku osób intensywnie trenujących zawarte w diecie białko jest niewystarczające. Osoby te cierpią w związku z tym niedobór białka. Odżywka białkowa rozwiązuje ten problem. Sportowcy ciężko i systematycznie trenujący muszą spożywać nawet do 2,5 kg białka na kilogram masy ciała. Jest to ilość dość spora. Dlatego łączą oni swoją dietę wraz z odżywką białkową. Warto także podkreślić, że białko dostarczane za pomocą odżywki charakteryzuje się bardzo wysoką wchłanialnością. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości pełnowartościowego białka. Na rynku dostępnych jest wiele odżywek białkowych. Sporą popularnością cieszy się m.in. odżywka Iso Whey Zero.

Gainery a masa mięśniowa

Oprócz odżywek białkowych ważne jest także stosowanie odżywek białkowo-węglowodanowych. Określane są one jako gainery. Pozwalają na uzupełnienie dziennej puli kalorycznej. Pamiętać jednak należy o tym, że tego typu odżywki stosowane mogą być doraźnie. Nie można opierać na nich swojej diety. Celem gainerów jest przede wszystkim zbilansowanie diety.

Kreatyna

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o kreatynie. Jest to niezwykle skuteczny suplement diety. Kreatyna nie tylko wpływa na wzrost masy mięśniowej, ale także pozytywnie wpływa na siłę i wytrzymałość organizmu.

Comments are closed.