Gdzie kupować suplementy diety?

Suplementy diety są środkiem spożywczym, wykorzystywanym do uzupełniania codziennej diety. Pod tą nazwą mogą się kryć różnorodne preparaty zawierające witaminy i mikroelementy. Nie powinny być one traktowane jako leki, ponieważ zgodnie z definicją, nie mają właściwości leczniczych. Nie oznacza to jednak, że suplementy można znaleźć w dowolnym sklepie.

Gdzie kupować suplementy diety?

Suplementy nie są lekami, jednak ich zażywanie może mieć wpływ na stan zdrowia – nie powinny być traktowane np. na równi z żywnością (chociaż według prawa zaliczane są właśnie do grupy żywności). Przy stosowaniu suplementów należy zawsze stosować się do zaleceń producenta. W poszukiwaniu tego typu produktów warto odwiedzić sklep z suplementami, który może specjalizować się właśnie w sprzedaży preparatów uzupełniających dietę. Oferują one szeroki asortyment i produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Kupując w sklepach z suplementami można mieć pewność, że preparaty pochodzą z legalnego źródła i nie wpływają negatywnie na zdrowie. Suplementy diety można znaleźć ponadto w drogeriach, supermarketach, aptekach czy w sklepach internetowych. Asortyment tych sklepów może się różnić.

sklep z suplementami

Jak kupować bezpieczne suplementy?

Bezpieczne suplementy pochodzą wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Sklep z suplementami zapewnia bezpieczne zakupy bez ryzyka kupna produktu nieznanego pochodzenia. Najniższą cenę oferują sklepy i apteki internetowe, ponieważ naliczają sobie one niższą marżę niż sklepy stacjonarne. Powinno się unikać kupowania preparatów witaminowych poprzez aukcje internetowe czy prywatne ogłoszenia – nigdy nie wiadomo, skąd pochodzą takie suplementy oraz czy były przechowywane w prawidłowy sposób. Zdarza się, że preparaty witaminowe oferowane są w niskiej cenie, jednak nie są dopuszczone do obrotu w Polsce – należy uważać na takie oferty, szczególnie jeśli suplementy nie zawierają polskich informacji na opakowaniu lub ich nazwa wzbudza wątpliwości (np. przekręcona jest nazwa handlowa, co kupujący nie zawsze zauważa).

Comments are closed.