Rower Gravel

Rower Gravel znany też jako szutrówka, żwirówka czy rower szosowy -wyprawowy to określenie specjalnego typu rowerów, a mianowicie rowerów fitness. Z założenia rower tego typu to wygodna przełajówka lub też wygodny rower szosowy z szerokimi oponami.

Wygoda z rowerem Gravel

Na rynku znajdziemy wiele doskonałej jakości modeli rowerów, a wśród nich rower Gravel. Gravel to specjalny typ roweru, który swoje korzenie ma w wyścigach po utwardzonych nawierzchniach, które są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych. Dzięki rowerem Gravel możliwe jest zamienienie niezbyt przyjemnych treningów, po oklepanych trasach, w te pełne możliwości i eksplorowania nieznanych dotąd dróg, które dotychczas omijane były przez rowerzystów ze względu na uszkodzenie rowerów. Wiele osób decyduje się na rower szosowy z tego względu, że nie ma ochoty eksplorować tych samych tras,

Inny wymiar jeżdżenie na rowerze

Rowery typu Gravel umożliwiają montaż szerokiego ogumienia, co jest niezwykle ważne w przypadku pokonywania trudnych, zazwyczaj omijanych tras. Tego typu rowery spotykamy się z kołami 28 calowymi, umieszczonymi na oponach 50 mm, co jest niespotykane w standardowych rowerach.

Inne podejście do jeżdżenia na rowerze

Zastosowanie innego typu opon, takich jak w rowerach Gravel umożliwia pokonywanie różnego typu, często uzupełnienie nieprzygotowanych tras. Z tego też względu rowerzyści nie muszą obawiać się tego, że uszkodzoną swój rower, ponieważ szerokie opony dają bardzo dużo możliwości, a do tego też cechują się ogromną wytrzymałością.

Comments are closed.