Dlaczego turysta górski powinien mieć ze sobą czekany?

Czekany turystyczne zaliczane są do najbardziej potrzebnych elementów każdej wycieczki górskiej. Nie wszyscy mają jednak wiedzę dlaczego warto być zaopatrzonym w ten produkt?

Dlaczego turysta powinien być zaopatrzony w czekany?

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że jest to bardzo wszechstronne urządzenie. Turysta może bowiem w trakcie bardziej wymagających zimowych wędrówek na górskim terenie zyskać dodatkowy punkt oparcia poprzez wbicie czekana. Kroki będą wtedy zdecydowanie bardziej pewne. W przypadku, gdy przed turystą pojawi się ściana lodu, może on za pomocą omawianych czekanów wykuć w niej stopnie.

Jak zamocować czekan do plecaka?

W zdecydowanej większości przypadków przed dotarciem w teren, w którym konieczne będzie wykorzystanie czekana, trzeba pokonać długą drogę. Jak wiadomo osoby, które dopiero po raz pierwszy mają do czynienia z większym ekwipunkiem nie wiedzą, w jaki sposób powinno się zamocować do plecaka omawiany produkt. Należy zdawać sobie sprawę, że przeważnie górskie czekany mają przystosowane do tego celu uchwyty czy pętle, w ten sposób bez żadnego problemu możliwe jest przypięcie czekana na zewnątrz.

Jakie są największe błędy początkujących?

Użytkownicy przede wszystkim przypisują czekanom zbyt szerokie zastosowanie. Koniecznie należy pamiętać, że jest to specjalistyczny element, który jest przeznaczony do wykonywania określonych czynności. Jest to produkt, od którego w pewnym stopniu zależy bezpieczeństwo użytkownika.

Comments are closed.