Dlaczego warto mieć rękawiczki rowerowe?

Jazda na rowerze uważana jest za jedną z najprostszych możliwych aktywności fizycznych. Co prawda trzeba do niej kupić sam rower, lecz pozostałe dodatki i akcesoria są tylko i wyłącznie opcjonalne i nie wpływają w dużym stopniu na jazdę. Nie oznacza to jednak tego, że nie warto pewnych z nich mieć, czego dobrym przykładem są rękawiczki rowerowe.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Najważniejszym powodem, dla którego warto mieć rowerowe rękawiczki, jest oczywiście zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na rowerze. Choć to nogi powodują rozpędzanie się roweru, to jednak to dłonie nadają mu kierunek, a także są w stanie zatrzymać. Potrzebny jest do tego skuteczny i pewny chwyt kierownicy, który zapewniają właśnie rękawiczki. Jest to szczególnie ważne podczas lata, gdy wysoka temperatura oraz intensywny wysiłek powodują pocenie się dłoni, oraz ślizganie się ich po kierownicy. Rękawiczki to negatywne zjawisko niwelują.

Zwiększenie komfortu jazdy

Jak się jednak okazuje, rękawiczki rowerowe to nie tylko samo bezpieczeństwa, lecz również dość duża porcja wygody i komfortu. Przede wszystkim warto tu zauważyć, że zapewniają one ogromny komfort termiczny w czasie zimnych poranków, gdy pęd powietrza potrafi dać nieźle w kość. Po drugie jednak rękawiczki z racji tego, że wykonane są zawsze z dość grubego i przyjemnego materiału, rewelacyjnie amortyzują wstrząsy podczas jazdy, czym zmniejszają dolegliwości bólowe dłoni i nadgarstków, o które nie trudno, gdy jedzie się po nierównej i często wyboistej nawierzchni.

Comments are closed.