Dziecięce buty narciarskie

Rozpoczęcie przygody z narciarstwem to dla dziecka ogromna przygoda. Z tej prostej przyczyny każdy rodzic powinien zadbać, aby zakupiony sprzęt gwarantował bezpieczną i komfortową jazdę. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że pociecha będzie chętnie rozwijać się w nowej dyscyplinie. Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie dobranie dziecięcych butów narciarskich. Jak to zrobić?

Rozmiar buta

Bez wątpienia najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Aby mieć pewność, że rozmiar został odpowiednio dobrany należy odrysować dziecięcą stopę na kartce i sprawdzić jej długość. Jest to istotne, ponieważ najmłodsze dzieci często nie są w stanie stwierdzić czy określony rozmiar jest dla nich odpowiedni.

Warto jednak mieć na uwadze, że dziecięca stop wyjątkowo szybko rośnie. W związku z tym zawsze warto postawić na buty narciarskie dziecięce nieco większe niż rzeczywisty rozmiar. Oznacza to, że w sytuacji gdy długość stopy to 22 cm to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić buty o numerze 23 lub 24. Jakie są inne kwestie, na które należy zwrócić uwagę?

Modele skierowane do dzieci

Ciekawym sposobem na rozwiązanie problemu rosnącej stopy jest kupienie specjalistycznych butów narciarskich, które pozwalają na zmianę swojego rozmiaru. Odbywa się to za pomocą ich rozsunięcia. Należy mieć na uwadze, tego rodzaju modele mogą być wykorzystywane jedynie w sytuacji, gdy śnieg na stoku jest zmarznięty. W przeciwnym wypadku mokrej śnieg może z łatwością dostać się do środka butów narciarskich ze względu na ich nieszczelną skorupę.

Comments are closed.