Jakie kwestie należy uwzględnić buty Rossignol?

Rekomendowane jest rozpoczęcie kompletowania ekwipunku narciarskiego od zaopatrzenia się z obuwie narciarskie. Doskonałym zakupem będą buty rossignol. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinny być uwzględnione przy zakupie określonego modelu.

Flex, czyli sztywność buta

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że flex buta narciarskiego jest w najprostszym możliwym ujęciu jego sztywnością. Warto zaznaczyć, że im flex będzie wyższy, tym obuwie sztywniejsze. Godny uwagi jest fakt, że obuwie będzie wtedy także znacznie bardziej precyzyjne i wygodne. Wspomniany flex powinno się dobrać w zależności od swojego zaawansowania. Przykładowo panowie na poziomie początkującym powinni postawić na flex do 70.

Rozmiar butów

Rekomendowane jest również uwzględnienie rozmiaru obuwia. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swojej stopy na miarce. Dopiero pod posiadany wymiar należy wybrać właściwy rozmiar. Konieczne jest przede wszystkim zapięcie obuwia. W ten sposób można bowiem określić czy buty rossignol będą w odpowiednim rozmiarze.

Czy warto zaopatrzyć się w zbyt duże buty?

Można zaobserwować, że zdecydowana większość narciarzy podejmuje decyzję o zakupie zbyt dużych butów. Należy mieć jednak świadomość, że niewłaściwie dobrane obuwie może przyczynić się do licznych kontuzji. Ponadto użytkownikowi będzie znacznie zimniej w zbyt dużych butach. Godny uwagi jest również fakt, że nieodpowiednio dopasowany but nie będzie w stanie precyzyjnie przekazywać impulsów ze stopy na narty.

Comments are closed.