Gdzie sprawdzi się rower MTB?

Rowery górskie to zdecydowanie najpopularniejsza kategoria jednośladów w Polsce. Czy jednak rzeczywiście są tak uniwersalne, jak myśli większość osób na nich jeżdżących? Okazuje się, że rower taki stanowi świetną bazę pod dostosowanie go do różnych zastosowań. Zastosowanie odpowiednich opon sprawi, że będzie się on dobrze poruszał po asfalcie, w lekkim terenie, a nawet po kompletnych bezdrożach. Sprawdzamy jakie zastosowania mają rowery górskie.

Przede wszystkim w teren

Tytułowe rowery są przede wszystkim używane podczas jazdy w terenie. Posiadają najczęściej przynajmniej przedni amortyzator, duże koła, a także wyposażone są w opony z dużym bieżnikiem. Rower MTB nadaje się zarówno do jazdy po płaskim jak i po górach, jak sama jego nazwa wskazuje. MTB to mountain bike, czyli właśnie rower górski. Posiada rozbudowany system przerzutek, które mogą dać nawet do 30 różnych przełożeń. To z kolei powoduje, że jesteśmy w stanie pokonać nawet bardzo strome wzniesienia, bez konieczności zsiadania i prowadzenia roweru obok siebie. Dlatego też są tak chętnie wybierane przez tych, którzy lubią jazdę po wszelkich bezdrożach, polach, łąkach i lasach – https://www.greenbike.pl/rowery-gorskie-c-13.html.

rower mtb

Również na asfalt dla rowerów MTB

Rowery górskie są uniwersalne, co powoduje że sprawdzają się także na asfalcie. Nie można jednak oczekiwać, że opory jazdy będą tak niskie jak na rowerze szosowym bądź kolarskim. Można jednak łatwo dostosować rower MTB do takich warunków, zakładając chociażby gładkie opony typu slick lub semi-slick. Te drugie posiadają lekki bieżnik, przez co są bardziej uniwersalne i pozwalają też jeździć bezpiecznie w lekkim terenie. Osiąganie większych prędkości umożliwi natomiast szeroka regulacja wysokości siodełka, a także kierownicy. Nie jest więc dziwne, że ludzie chętnie używają rowerów MTB jako jednośladów uniwersalnych, które poradzą sobie wszędzie.

Comments are closed.