Jak przygotować się na wyprawę rowerową?

Wakacje to czas, gdy mamy ochotę odpocząć, pozwiedzać i oderwać się od rzeczywistości. Jednym ze sposobów podróżowania są wyprawy rowerowe. Jak przygotować się na kilkudniową wyprawę rowerową?

Do wyprawy rowerowej trzeba się odpowiednio przygotować. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż dysponujemy niewielka ilością miejsca. Musimy pamiętać, że wszystko, co zabierzemy będzie nas obciążało. Takie podróżowanie nie jest łatwe. Wymaga charakteru, ale jednocześnie może dać wiele satysfakcji. Co zabrać by podróż była przyjemna i by niczego nam nie zabrakło?

Jak się spakować?

Za nim zdecydujemy, co ze sobą zabieramy musimy zdecydować, jak się spakujemy. Podróżowanie z plecakiem jest uciążliwe i po kilkunastu kilometrach będziemy odczuwać duży dyskomfort. Idealnym rozwiązaniem są sakwy na rower. Sakwy nie będą nas bezpośrednio obciążały. Dobranie odpowiedniego rozmiaru da nam możliwość wygodnego podróżowania.

Kapryśna pogoda

Sukces wyprawy rowerowej w dużej mierze zależy od pogody, na która niestety nie mamy wpływ, ale możemy się przed nią zabezpieczyć. Na słońce niezbędne są kremy z wysokim filtrem oraz ochrona głowy. Kilkugodzinne pedałowanie w upale bez odpowiedniej ochrony na pewno nam nie posłuży.

Przed deszczem ochronią nas worki wodoszczelne. Dzięki odpowiedniemu zapakowaniu worki wodoszczelne ochronią naszą odzież, żywność, czy posłużą za apteczkę. Worki wodoszczelne idealnie sprawdzą się również jako ochrona na sakwy.

Sakwy, worki wodoszczelne oraz odpowiedni zestaw ubrań to podstawa udanej wycieczki rowerowej.

Comments are closed.