Jak przyjmować BCAA?

Aminokwasy na zwiększenie objętości mięśni to substancje skutecznie wpływające na budowę ciała. I choć wiele osób nadal zastanawia się, czy BCAA działa naprawdę, to wciąż jest to jeden z najlepiej poznanych aminokwasów. Co warto wiedzieć nt. jego stosowania?

ABC stosowania BCAA

  1. Aminokwas należy stosować w ilości 1 g na 10 kg wagi. Oczywiście zaleca się, by jego ilość wzrastała w miarę intensywności treningu, ale powyższej dawki nie należy przekraczać, ze względu na możliwe skutki uboczne.
  2. BCAA należy stosować na około 15 minut przed treningiem i 15 minut po jego zakończeniu. Dzięki temu nie tylko wzmacnia się struktura mięśni, ale też maleje ryzyko ich późniejszego spalenia (przyspieszenie regeneracji).
  3. W dniach wolnych od treningu, BCAA należy stosować rano (na czczo) i wieczorem, tuż przed pójściem spać.

BCAA a skutki uboczne

Nadmierne stosowanie aminokwasów sprawia, że BCAA działa negatywnie na organizm człowieka. Wśród najczęściej spotykanych skutków ubocznych wyróżnia się zaburzenia pracy wątroby i nerek. Mogą również wystąpić zaburzenia pracy serca. Poza tym suplementy z BCAA należy kupować z głową, gdyż może wystąpić ryzyko nabycia szkodliwej dla zdrowia podróbki! Jej działanie na organizm może być nieprzewidywalne, a nawet niebezpieczne.

Podsumowanie

Stosowanie BCAA jest bezpieczne, aczkolwiek nie należy zapominać o podanych zasadach bezpieczeństwa. W przeciwnym razie mogą wystąpić poważne skutki uboczne.

Comments are closed.