Sztyca amortyzowana – zadbaj o dobre wyposażenie roweru

Planujesz zakup nowego roweru? Nie wiesz, w jakie elementy powinien być on wyposażony? Co warto dokupić, by jazda była przyjemna i komfortowa? Jeżeli dotyczą Cię powyższe wątpliwości, zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

Sztyca amortyzowana – prawdziwy must have

Być może nazwa sztyca amortyzowana https://www.goride.pl/sztyca-amortyzowana brzmi dość zawile i egzotycznie, jednak jest to element roweru, który jest bardzo istotny. Sprawia on bowiem, że wygoda na wysokim poziomie będzie towarzyszyła nam podczas każdego kilometra jazdy. Sztyca jest częścią umieszczoną pod siodełkiem, która dba o odpowiednią amortyzację podczas jazdy po wszelkich uskokach i nierównościach. Wiele osób przyzwyczaiło się do myślenia, że komfort zależy tylko i wyłącznie od jakości i miękkości siodełka, jednak jest to nieprawda. Oczywiście, wygodne siodełko jest podstawą długiej jazdy, jednak wymaga ono uzupełnienia o odpowiednią sztycę amortyzowaną.

Czy sztyca pasuje do każdego roweru?

Wiele osób zajmujących się jazdą na rowerze w profesjonalny sposób uważa, że sztyca jest niezbędna jedynie w rowerach crossowych lub trekkingowych. Z pewnością jednak odczujemy również jej działanie podczas korzystania ze zwykłego roweru np. typu miejskiego. Generalnie, jeżeli planujemy korzystać z roweru często i wyprawiać się nim na dłuższe trasy, nawet jeżeli będą o one miały charakter czysto rekreacyjny to sztyca bez wątpienia okaże się bardzo przydatna. Jej działanie odczujemy zwłaszcza podczas dłuższej jazdy, kiedy nie będziemy odczuwać nieprzyjemnych skutków długotrwałego siedzenia na wąskim siodełku.

Comments are closed.