Jak skompletować odzież treningową?

Zajęcia fitness to jedna z najbardziej lubianych i popularnych form aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród kobiet. Odzież treningowa na zajęcia fitness nie jest skomplikowana, ale należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym wykonywanie ćwiczeń będzie bezpieczne i komfortowe. Wybierając odzież na fitness, należy kierować się przede wszystkim jej parametrami oraz jakością i rodzajem materiału, z jakiego została wykonana.

Odzież treningowa – czym się kierować przy wyborze?

Jakość materiału odzieży na zajęcia sportowe ma ogromne znaczenie. Nieodpowiednio dobrany strój nie tylko odbierze nam komfort podczas wykonywania ćwiczeń, ale może także powodować bolesne otarcia i odparzenia, które zdecydowanie zniechęcą nas do dalszego uprawiania fitnessu.

Materiał, z którego wykonana jest odzież do fitnessu, musi być oddychający i przepuszczający powietrze. Oprócz tego musi też odprowadzać wilgoć zamiast ją absorbować. Przykładem tkaniny, która absorbuje wodę jest bawełna. W przypadku bardzo intensywnych ćwiczeń, należy stanowczo unikać odzieży wykonanej z bawełny. Ogromne znaczenie ma także elastyczność tkaniny. Fitness jest sportem, który wymaga nieustannej zmiany pozycji ciała, dlatego też strój do fitnessu powinien być jak druga skóra.

Odzież na fitness

Odzież fitness musi być pozbawione wszelkiego rodzaju zamków, guzików oraz ozdób. Materiały muszą być gładkie i elastyczne po to, aby nie utrudniać wykonywania ćwiczeń. Spodnie na zajęcia fitness powinny być dopasowane do rodzaju ćwiczeń, które zamierzamy wykonywać.

Jeśli decydujemy się na ćwiczenia z użyciem sprzętu, takiego jak rower stacjonarny, powinniśmy wybrać gładkie legginsy. Szerokie nogawki nie są wskazane do tego typu ćwiczeń – mogą je utrudnić, a nawet spowodować kontuzję.

Legginsy wydają się najbardziej uniwersalnym rodzajem spodni do ćwiczeń. Dostępne są one w różnych długościach, które można dopasować do typu sylwetki. Krótkie legginsy polecane są paniom, których figurę można uznać za nienaganną.

Długość do kolan jest za to polecana każdemu, ze względu na wygodę i funkcjonalność. Dobrym rozwiązaniem są legginsy z wysokim stanem, które nie tylko wyglądają dobrze, ale także pozwolą na wykonywanie ćwiczeń bez ryzyka, że odsłonimy za dużo.

Jak wybrać odzież fitness?

Kolejnym ważnym elementem odzieży treningowej jest koszulka. Konieczne jest aby była ona elastyczna i podatna na rozciąganie. Jednocześnie należy pamiętać o tym, aby była wykonana z oddychającego materiału, który odprowadza wilgoć. Koszulka na fitness powinna być dopasowana do sylwetki i ściśle przylegać do skóry. Alternatywą dla standardowej koszulki może być sportowy top, który jednocześnie pełni funkcję biustonosza.

Sportowy biustonosz jest absolutną podstawą dobrego wyglądu i komfortu podczas zajęć fitness. Ćwiczenia w zwykłym codziennym staniku nie będą tak komfortowe, jak w specjalnym przystosowanym do tego typu ćwiczeń biustonoszu sportowym. Musi być on pozbawiony fiszbin oraz dodatkowych elementów, które mogą uciskać skórę i powodować otarcia. Stanik to nie jedyny ważny element stroju na fitness, którego nie widać. Inną ważną kwestią jest dobór odpowiednich skarpet do ćwiczeń.

Choć na pozór wydawać się może, że jest to mało znaczący element stroju, w rzeczywistości ma on ogromne znaczenie. Skarpety na fitness muszą być wykonane z naturalnego materiału, który nie powoduje otarć. Jednocześnie skarpety muszą posiadać funkcję wentylacji, dzięki czemu stopa nie będzie się nadmiernie pocić. Na rynku dostępnych jest wiele typów skarpet sportowych, na przykład do biegania lub przeciw odciskom.

Odzież treningowa dostępna na stronie https://dobrenarty.pl/inne-sporty/fitness/odziez/

Comments are closed.