Jak wybrać dobry kask narciarki?

Kaski na narty są równie ważnym elementem całego narciarskie wyposażenia, jak np. kurtki czy też buty. Niestety nadal zbyt wiele osób nie wie, czym się takie kaski powinny charakteryzować, aby mogły spełniać wszystkie stawiane przed nimi zadania. Jak to więc wygląda w szczegółach?

Podstawowe parametry

Wybieranie kasku narciarskiego warto rozpocząć od zupełnych podstaw, czyli tego, jaki powinien być jego rozmiar. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można ogromną ilość najróżniejszych modeli, które często różnią się naprawdę niewielkimi niuansami w zakresie rozmiaru. Z tego też powodu wybierając kaski narciarskie, koniecznie trzeba udać się do sklepu i je dokładnie przymierzyć.
Jeśli nie znajduje się odpowiedniego rozmiaru kasku, warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju będą w nich zastosowane paski regulacyjne. Nawet jeśli kask nie będzie w idealny sposób dopasowany do głowy, przy pomocy takich pasków możliwe będzie jego dopasowanie i odpowiednie dostosowanie do głowy.

kask narciarski

Wykończenie wewnętrzne

Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem, o którym trzeba pamietać gdy wybiera się kask narciarski, to jakie będzie jego wewnętrzne wykończenie. Wiedzieć bowiem trzeba, że kask na głowie spoczywać będzie nawet kilka godzin, więc aby jego obecność nie powodowała podrażnień skóry i zwyczajnego dyskomfortu, powinien on być wykończony miękkimi materiałami oraz tworzywem, które będzie w stanie przepuszczać powietrze. Pozwoli to skórze głowy oddychać, co zapobiegnie np. jej przegrzaniu i wynikającego z tego tytułu złego samopoczucia.

Comments are closed.