Longboard – co to jest i jaki model wybrać?

Jazda na longboardzie staje się coraz popularniejsza i jest jednym z ciekawszych pomysłów na letnią aktywność. Zanim jednak podejmie się decyzje o zamienieniu tradycyjnej deskorolki na longboard, warto dowiedzieć się czegoś na jej temat, by rodzaj jak najlepiej spełnił oczekiwania.

Co to jest longboard?

Longboard jest oczywiście dłuższą wersją deskorolki, której wyjątkowa konstrukcja umożliwia rozwijanie sporych prędkości. Warto wiedzieć, że jest on używany zarówno do przemieszczenia się po mieście, jak i po wzniesieniach, a ze względu na dłuższy blat, nieco wybrzuszony kształt, a także większe kółka jest on również o wiele bardziej stabilny, dlatego znacznie zyskuje na popularności w supersklep.pl.

longboard

Na jaki rodzaj się zdecydować?

Tę deskorolkę można podzielić na modele, które należy dopasować w zależności od umiejętności oraz oczekiwań danej osoby, a są to m.in.:

  • pintail – ma kształt łezki o długości około 100 cm, która zapewnia stabilność.
  • twin tip – posiada zwężone i podgięte w górę końce blatu, które znacznie zwiększają aerodynamikę i umożliwiają wykonywanie obrotów w powietrzu.
  • camber – wypukła deska, która jest wygięta wzdłuż własnej osi. Jest polecana przede wszystkim osobom o większej wadze.
  • rocker – wklęsła deska, która również jest wygięta wzdłuż własnej osi, co znacznie ułatwia kontrolę nad sprzętem.

Podczas wyboru longboardu należy mieć na uwadze wzrost oraz wagę osoby, która będzie jej używała, dlatego im wyższa osoba, tym deska powinna być dłuższa. Natomiast w przypadku większej wagi dobrze będzie zdecydować się na wypukłe modele, a wklęsłe w odwrotnej sytuacji.

Comments are closed.