Jaką magnezję warto wybrać do wspinaczki?

Należy mieć świadomość, że magnezja umożliwia użytkownikowi nie tylko i wyłącznie osuszyć dłonie, ale również gwarantuje najlepszą możliwą przyczepność w trakcie wspinaczki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany produkt jest jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia nie tylko doświadczonych, ale również początkujących wspinaczy.

Magnezja w proszku i bryłkach

Warto wiedzieć, że jest to wersja omawianego produktu, która cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród wspinaczy. Do najczęściej wymienianych atutów tej formy magnezji należy zaliczyć możliwość stosunkowo szybkiego użycia – sprawdź: polarsport.pl/wspinaczka/woreczki-magnezja.html. Ponadto produkt jest niezwykle wygodny. W celu nałożenia magnezji konieczne jest w pierwszej kolejności pobranie określonej ilości, a następnie rozsmarowanie proszku praktycznie po całej wewnętrznej powierzchni dłoni. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkt ma także wady. Bardzo mocno się pyli, ponadto stosunkowo duże ilości magnezji będą uciekały w trakcie nakładania. Nie można jednak zapomnieć, że jest to najczęściej wybierana forma zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych wspinaczy.

Magnezja w kostce

Należy mieć świadomość, że jest to w najprostszym możliwym ujęciu wersja w proszku przed tzw. zmieleniem. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że produkt stosuje się w identyczny sposób, jak magnezję w proszku. Warto wiedzieć, że w tym przypadku należy w pierwszej kolejności dokonać rozdrobnienia produktu na dłoniach. Wersja w kostce jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy bowiem przełożyć magnezję po zakupie do woreczka. Użytkownik nie musi zatem poświęcać cennego czasu na przesypywanie. Rekomendowane jest oczywiście kupowanie produktu tylko i sprawdzonych producentów. Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do najwyższej możliwej jakości wykonania.

Comments are closed.