Podstawowe informacje o rowerze trekkingowym

Na rynku rowerów znaleźć można naprawdę niesamowite maszyny, które trafiają w gust nawet najbardziej krytycznych klientów. Są zatem tanie, ale dobre rowery górskie, a także szybkie, sportowe kolarzówki oraz połączenie ich obu, czyli rowery trekkingowe. Jakie są podstawowe informacje na temat tego rodzaju roweru, a także jakie są jego cechy szczególne?

Informacje podstawowe

Jeśli chce się poznać nieco lepiej rower trekkingowy, warto przyjrzeć się bliżej jego podstawowym cechom. Mowa tu jest przede wszystkim o tym, jaką się posiada na nim pozycje. Każdy rowerzysta mniej lub bardziej przyzwyczajony jest do pochylania się na rowerze.

Wymusza to rodzaj ram stosowanych w modelach szosowych i górskich. W przypadku modelu trekkingowego jest jednak inaczej, ponieważ rama powoduje, że jedzie się na takim rowerze w pozycji wyprostowanej. Niweluje to ból rąk, pleców oraz karku.

Rower trekkingowy

Co jest szczególnego w modelu trekkingowym?

Co jednak jest naprawdę szczególnego w tym rowerze, oprócz oczywiście pozycji na nim? Mowa tu jest przede wszystkim o uniwersalności. Wiele osób uważa, że prawdziwie uniwersalnym rowerem jest model górski, ponieważ jest w stanie jechać po nawet najtrudniejszym terenie.

Warto sobie jednak zadać pytanie, jak często się po takim terenie jeździ? Rowery trekkingowe są uniwersalne pod innym względem.

Dzięki swojej budowie oraz licznym dodatkom mogą być używane nie tylko jako rowery typowo miejskie, służące do jazdy do pracy, lecz również jako pojazdy używane do rekreacji, a nawet wytężonych treningów.

Comments are closed.