Jakie funkcje pełni kurtka rowerowa?

Wbrew temu, co może się pozornie wydawać, kurtki rowerowe odgrywają bardzo ważną rolę w wyposażeniu każdego rowerzysty. To odzież, która jest praktyczna i bardzo potrzebna. Z tego właśnie powodu używanie jej jest zawsze dobrym pomysłem. Jakie funkcje może pełnić kurtka rowerowa?

Ochronne

Kurtka ma przede wszystkim chronić przed warunkami atmosferycznymi. Zapewnia ona komfort cieplny, izoluje od wiatru i od deszczu. Zwykle jednak chroni też skórę podczas upadku. Kurtki rowerowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż zwykłe ubrania, więc w razie upadku mogą lepiej zamortyzować uderzenie. Oczywiście podczas kolizji z samochodem ich działanie będzie marginalne, ale nie zmienia to faktu, że kurtka może zabezpieczyć przed otarciami i siniakami. Kolarze, którzy jeżdżą na rowerach wyczynowo, mogą też wybierać specjalne kurtki ze wzmocnionymi elementami na wzór kurtek motocyklowych. Są one pewną namiastką nowoczesnej zbroi i znaczenie zwiększają bezpieczeństwo uprawiania sportów wyczynowych. Kurtki mogą też mieć odblaskowe elementy, które zwiększają widoczność rowerzysty. Tym samym zwiększają one jego bezpieczeństwo na drodze. Jeśli inni kierowcy będą go dobrze widzieć, to znacznie zmniejsza się ryzyko wypadku.

kurtka rowerowa

Praktyczne

Kurtka rowerowa (link) zwykle jest wyposażona w zamykane kieszenie. Można w nich umieścić ważne rzeczy np. klucze, portfel czy telefon. Zwykle przewożenie ich jest dość trudne i niewygodne. Możliwość umieszczenia ich w zabezpieczonych kieszeniach zdecydowanie wpływa na korzyść kurtek. Dzięki nim można zrezygnować z wożenia ze sobą plecaka lub torby. Pojemne kieszenie mogą w pełni je zastąpić, ale równocześnie będą zdecydowanie bardziej wygodne w użyciu. Zdecydowanie też wygodniej jest nosić kurtkę niż pamiętać o tym, że z domu zabrało się plecak. To dużo mniejsze obciążenie.

Comments are closed.