Kurs radiooperatora SRC – nowoczesne metody szkolenia

Bezpieczeństwo w żegludze to podstawowe kryterium realizowania wszelkich kursów żeglarskich. Posiadanie stosownego patentu nie oznacza, że jego właściciel może w sposób nieograniczony poruszać się po większości akwenów. Zwłaszcza że czarterowanie jachtów z radiostacją wymaga zdobycia osobnych uprawnień, w tym radiooperatora SRC.

System brytyjski – na czym polega?

Kurs radiooperatora SRC jest (przez wiele szkół) traktowany po macoszemu, co wiąże się z ograniczeniem zajęć praktycznych na rzecz teoretycznych.

Dlatego coraz więcej szkół stawia na tak zwany system brytyjski, który – będąc docenianym przez instruktorów na całym świecie – jest jedną z najskuteczniejszych metod nauki sztuki żeglarskiej. System ten opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych, które realizowane są z uwzględnieniem dynamicznej sytuacji panującej na akwenie.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Realizowany w tej formie kurs radiooperatora SRC, znacznie ułatwia zapoznanie się z typowymi warunkami żeglugowymi.

Wystarczy dodać, że wszystkie te zajęcia prowadzone są przez osoby posiadające nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale i doświadczenie. Istotą szkolenia metodą brytyjską jest swoiste „wyjście przed szereg” i związana z nim nauka komunikacji radiowej, często wykraczająca poza suche fakty dostępne w podręcznikach.

Podsumowanie

Nowoczesne metody szkolenia radiooperatorów SRC dają nadzieję, że wiedza przez nich zdobyta nie będzie ograniczać się wyłącznie do teorii, ale stanie się podstawą do ciągłego rozwijania swoich żeglarskich umiejętności.

Comments are closed.