Kursy Rya – najważniejszą przepustką do profesjonalnego żeglowania

Chyba każdy chłopiec w dzieciństwie marzy o tym, by pływać statkiem po morzach i oceanach. Niektórym pragnienie to nie przemija i dlatego też decydują się zrobić kursy rya.

Czym są kursy rya?

Najogólniej jest to rodzaj praktycznych szkoleń. Polegają one na nauce kierowania, nawigowania oraz pływania statkiem. Są one czasochłonne. Poza tym mają zróżnicowane stopnie trudności, toteż nie tak łatwo je ukończyć. Można nawet stwierdzić, że to pierwszy poważny egzamin każdego amatora żeglarza.

Jakie umiejętności się podczas nich szlifuje?

A choćby poznaje się od podszewki budowę statku i systemów, które nim kierują.Ponadto doskonali się swoje umiejętności nawigacyjne w kwestii odczytywania kierunków geograficznych z ułożenia gwiazd czy kierunku wiatru,

Uczy się tego początkujących żeglarzy głównie po to, by umieli sobie poradzić, gdy zawiedzie elektroniczna aparatura. Gdy już do tego dojdzie, mając takie przydatne zdolności- przynajmniej nie będą bezbronni jak małe dzieci i będą umieli zareagować adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

Co daje ukończenie kursów rya?

Za ich pozytywne ukończenie dostaje się certyfikaty rya. Są to dokumenty świadczące o tym, iż wolno nam samemu prowadzić statek, gdyż zostało się na tę okoliczność odpowiednio przeszkolonym.

Certyfikaty rya uznaje się za dokument państwowy. Toteż uznaje się je w wielu państwach. Są one czymś w rodzaju przepustki do wielkiego morskiego świata. Choć niełatwo je dostać, warto się o nie starać. Honorują je prawie wszystkie Morskie Akademie. A to już musi o czymś świadczyć.

Kursy rya – zdasz je tylko tutaj

Comments are closed.