Dlaczego warto wybrać matę samopompującą?

Każdy, kto przemierza góry, wie, że dokonanie odpowiedniego wyboru tego, na czym będzie się spało, jest tak samo ważne, jak wybranie właściwych butów. Choć to karimata zawsze była polecanym dodatkiem do snu, to jednak ostatnimi czasy ogromną popularność zaczyna zdobywać mata samopompująca. Dlaczego warto wybrać właśnie ją?

Wygoda snu

Zdecydowanie najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać matę samopompującą, a nie np. karimatę, jest niezwykła wygoda, która towarzyszy spaniu na niej. Oczywiście wiadome jest, że zmęczony po chodzeniu w górach człowiek uśnie i na kamieniu, lecz poranek po takiej nocy nie będzie najmilszy. Inaczej jest, jednak jeśli chodzi o taką matę. Wszystko z powodu jej budowy, której podstawą jest specjalna pianka, która po dostaniu się do niej powietrza, w dużej mierze pęcznieje i wypełnia się. Powoduje to, że uzyskuje się efekt niezwykle zbliżony do materaca, co sprawia, że komfort snu jest nieporównywalnie wyższy, niż w przypadku tradycyjnej karimaty.

Mata samopompująca a rozmiar bagażu

Wiele osób może uważać, że skoro mata samopompująca jest tak wygodna, to musi także być duża i kłopotliwa w transporcie – sklep Polar Sport. Nic bardziej mylnego, ponieważ gdy się ja kupuje, można uważać, że przez pomyłkę wzięło się zwykłą karimatę. Kolejny raz zauważyć trzeba, że obecna jest tu wspominana już specjalna pianka. Gdy nie jest ona wypełniona powietrzem, jej rozmiar w niczym nie przypomina materaca, lecz zwykłą karimatę. Powoduje to, że po złożeniu, jest ona tak samo niewielka a dopiero, gdy odkręci się nakrętkę i wpuści do środka powietrze, pęcznieje i staje się większa.

Niska waga

Podobnie jak w przypadku rozmiaru takiej maty, tak samo jest z jej wagą. Z racji tego, że składa się ona głównie z bardzo lekkiej pianki, często zdarza się tak, że mata ta jest nawet lżejsza, niż tradycyjna karimata.

Comments are closed.