Niezbędny plecak skiturowy

Jest wiele takich osób, które z wielką niecierpliwością czekają tylko aż pojawi się śnieg. Po to, aby móc rozpocząć skituring. Jest to dyscyplina sportowa, ciesząca się z roku na rok, coraz większą popularnością. Każda osoba, która tylko patrzy, kiedy śnieg w końcu pojawi się na trasie, wolny czas powinna poświęcić na to, aby wybrać dobry plecak. Ten element zawsze trzeba mieć przy sobie podczas wypraw skiturowych.

Idealny plecak do aktywności

Czy to przesada, że w ofercie można znaleźć plecak specjalnie dedykowane do skituringu? Oczywiście, że nie. Takie plecaki w swojej ofercie ma firma Osprey. Wykonane z solidnych materiałów, będą idealnym towarzyszem do skiturowych aktywności.

Jaki powinien więc być plecak, który pozwoli na swobodną jazdę po śnieżnym puchu? Jest kilka takich czynników, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup plecaka.

Parametry dobrego plecaka

Firma Osprey ma kilka takich bardzo ciekawych propozycji, ale nie można zapomnieć o tym, że pod uwagę należy wziąć:

  • możliwość przytroczenia nart do plecaka,
  • waga plecaka,
  • pojemność plecaka,
  • łatwość wyjmowania poszczególnych rzeczy,
  • dodatkowe możliwości.

Uwaga! Warto wziąć pod uwagę specjalną kieszeń, która być powinna w każdym plecaku. Nie tylko, jeżeli chodzi o skituring, czy też o inną formę aktywności na śniegu. Mowa dokładnie o kieszonce, gdzie w razie czego można mieć lawinowe ABC. Umożliwi to wezwanie pomocy w razie wystąpienia niespodziewanych sytuacji. Tych nigdy nikt nie jest w stanie przewidzieć. KONIECZNE trzeba pamiętać o tym, aby taki zestaw ratowniczy mieć pod ręką.

Niektóre modele pozwalają na przytroczenie także kasku na zewnątrz plecaka. Wydawać by się mogło, że nie jest to ważne, ale jest to błędne myślenie. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt powierzchni, jaką kask zajmuje wewnątrz plecaka. Lepiej umieścić go na zewnątrz, przy pomocy specjalnych pasków. Dzięki temu uda się zaoszczędzić dużo miejsca na inne, niezbędne rzeczy, jakie przydadzą się podczas wyprawy na śniegu.

Comments are closed.