Jak dobrać gogle narciarskie?

Kiedy many zakupiony cały sprzęt i wystarczy z niego korzystać, wtedy zaczynamy rozglądać się za narciarskimi goglami. Jednakże nie możemy wejść do sklepu i wybrać pierwszy lepszy egzemplarz, gdyż wybór gogli decyduje to tym, czy będziemy się w nich czuć komfortowa oraz, czy spełnią swoje zadanie ochrony naszych oczu.

Osoby, które jeździły na nartach bez gogli w deszczowe bądź śnieżne na pewno wiedzą, dlaczego są niezbędne. Ich głównym zadaniem jest ochrona naszego wzroku przed śniegiem, kroplami deszczu oraz silnym wiatrem powodującym wysuszanie śluzówki. W niektórych egzemplarzach znajdziemy filtr UV, który oczywiście ochroni nas przed promieniami słonecznymi.

Jak duże gogle wybrać?

Czołowi producenci wystawili do sprzedaży wiele rozmiarów czy rodzajów gogli. Zatem pojawia się pytanie, czy jesteśmy w stanie dobrać gogle jedynie do kasku? Odpowiedź brzmi nie, ponieważ dobrze dopasowane gogle będą pasować zarówno do kasku, jak i do twarzy. W sklepach możemy znaleźć komplety kask+gogle, lecz nie możemy mieć wtedy stuprocentowej pewności, że gogle będą dopasowane do naszej twarzy. Z tego względu lepiej osobno kupić gogle najlepiej w sklepie narciarskim.

Kształty gogli zależy od ramki

Wyróżniamy dwa ramki wykorzystywane w goglach

  • Pierwszym z nich jest ramka sferyczna, która jest obła z zaokrąglonymi szybami o obłym kształcie. Podczas ich noszenia jesteśmy w stanie zwiększyć kąt widzenia,
  • Następnie są ramki cylindryczne. Zostały stworzone na podstawie płaskiej szyby. Ich ramki wydają się trochę wyższe, dodatkowo trudniej jest je porysować.

Narciarskie gogle dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/narciarstwo/gogle-narciarskie/

Comments are closed.