Jak odpowiednio dobrać kółka do deskorolki?

Deskorolki niemal od lat 50. XX wieku nie znikają z naszych dróg. Młodzi ludzie prześcigają się w nauce coraz to nowych tricków, upiększaniu swoich desek i popisach ulicznych. Sama deska jednak do tego nie wystarczy. Niezbędny jest jeszcze jeden element – kółka. Bez nich jazda nie byłaby możliwa.

Dlaczego wybór odpowiednich kółek jest ważny?

Kółkami do deskorolki powinien zainteresować się każdy jej użytkownik. To właśnie od ich wyboru zależy komfort korzystania z deski. Są także ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane i zamontowane pozwalają na bezpieczną i pewną jazdę. Wybór umożliwia też (w zależności od potrzeb) doskonalenie i wykonywanie tricków, szybsze poruszanie się po asfalcie albo skoki na rampie.

Jakie są rodzaje kółek do deskorolek?

Kółka do deskorolki możemy podzielić na:

  • miękkie – świetnie sprawdzą się do przemieszczania
  • twarde – mają małą przyczepność, więc nadają się do wykonywania tricków
  • małe – są zwrotne, ale nie można na nich szybko jeździć
  • duże – dobre do szybkiej jazdy, ale są mało zwrotne
kółka do deskorolki

Z czego są wykonane kółka deskorolkowe?

Kółka wykonuje się ze specjalnego plastiku poliuretanu. Ma on właściwości inne niż zwykły plastik, przez co gwarantuje maksymalny komfort jazdy. Co ciekawe, poliuretan ma kolor biały, a więc wszystkie kolorowe kółka dostępne w sklepach zawierają barwnik. Są przez to są mniej trwałe. Wybór kółek do deskorolki może nie być prosty. Można jednak zakupić kilka rodzajów i sprawdzić, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla nas.

Comments are closed.