Czym charakteryzują sie narty damskie?

Gdy nadchodzi zima mnóstwo aktywnych kobiet sięga po narty. Zjazdy z zaśnieżonych stoków potrafią sprawić mnóstwo frajdy oraz radości. Jak zatem wybrać odpowiednie narty damskie?

Czym charakteryzują się narty dla kobiet?

Narty dedykowane dla kobiet są projektowane w taki sposób, że uwzględniają różnice w damskiej budowie ciała. Są one zatem dużo mniejsze od nart przeznaczonych dla mężczyzn. Dzięki temu można w prostszy sposób pozwolić sobie na zimowe szaleństwa na stoku.

Producenci biorą też pod uwagę fakt, że kobiety posiadają mniej siły od mężczyzn. W zwiażku z tym dla pań dedykują lżejsze narty. Modele te są bardzo pomocne w nauce jazdy, która to przecież wcale nie jest taka łatwa.

Damskie narty kontra narty męskie

Narty dla kobiet są konstruowane w taki sposób, że uwzględniają różnice w budowie ciała. Mają one nieco inaczej rozłożony środek ciężkości. Biorąc pod uwagę te istotne różnice w budowie producenci oferują narty tworzone z myślą tylko i wyłącznie o kobietach.

Modele te znacznie różnią się od męskich i to nie tylko wyglądem. Kobiece nartycharakteryzują się tym, że są nieco inaczej taliowane oraz posiadają lekko wysunięte do przodu wiązania narciarskie.

Narty dedykowane dla kobiet charakteryzują się także tym, że są bardziej elastyczne oraz miękkie. Dzięki temu można je znacznie łatwiej wprowadzić w zakręt. Te istotne parametry sprawiają, że jazda na kobiecych nartach staje się prostsza, niż na tych które są dedykowane dla mężczyzn.

Jeśli narty są odpowiednio dobrane to panie nie muszą martwić się o to, że doznają kontuzji spowodowanej niefortunnym upadkiem.

Comments are closed.