Jakie rolki dla dzieci będą najlepsze?

Świetnym spędzaniem wolnego czasu, zwłaszcza podczas sezonu letniego jest uprawianie sportów. Oprócz klasycznych aktywności, takich jak bieganie, gry zespołowe czy jazda na rowerze, coraz więcej osób staje się zwolennikami jazdy na rolkach. Wobec tego ważne jest, aby wybrać dla nas, a przede wszystkim dla naszych pociech odpowiedni rodzaj sprzętu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Najważniejszą kwestią podczas podejmowania decyzji zakupowej jest wybranie odpowiedniego rodzaju rolek. Idealny model powinien być bezpieczny i mieć kilka zapięć, aby nóżka naszego dziecka była odpowiednio usztywniona i utrzymywała stopę w jednym miejscu. Zapewni to komfort podczas jazdy, a przede wszystkim ochroni naszą pociechę przed niepotrzebnym urazem.

Nie zapomnij o możliwości regulacji rozmiaru!

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie marnować pieniędzy zwróć uwagę czy rolki, które chcesz kupić są regulowane. Stopy naszych dzieci bardzo szybko rosną, dlatego jeśli kupisz rolki dziecięce o jednym rozmiarze, może się okazać, że wystarczą tylko na pierwszy sezon. A tego przecież nie chcesz!

Kółka plastikowe czy kauczukowe?

Wiele marek oferuje rolki z plastikowymi kółkami, jednak nie jest to najlepsza opcja. Takie kółka gorzej amortyzują, mają słabszą przyczepność do podłoża i szybciej się ścierają. Natomiast kółka kauczukowe są wytrzymalsze, lepiej dopasowane do jezdni, czym ułatwiają naukę i usprawniają swobodę jazdy.

Jazda na rolkach to świetny sport dla dorosłych i dla dzieci. Sezon trwa przez większą część roku, a jedyne co jest nam potrzebne to rolki i trochę utwardzonej drogi! Pamiętajmy jednak, że jeśli dopiero zaczynamy, to warto zainwestować w kask i ochraniacze.

Rolki dziecięce dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/rolki/rolki-dla-dzieci/

Comments are closed.