Podstawowe informacje o lampkach rowerowych

Lampki rowerowe zaliczane są do grupy najbardziej potrzebnych i przydatnych akcesoriów do roweru. Jak się jednak okazuje, ich wybranie stanowi dla wielu rowerzystów dość poważny problem. Co zatem trzeba wiedzieć o lampkach rowerowych, aby wybrać i korzystać z nich możliwie jak najlepiej?

Czy lampki są obowiązkowe?

Przede wszystkim trzeba sobie na samym początku zadać pytanie, czy oświetlenie rowerowe jest potrzebne i obowiązkowe. Odpowiedź jest oczywista – jest to wyposażenie obowiązkowe i wręcz kluczowe, jeśli chce się bezpiecznie jeździć na rowerze.

Zapewniają one odpowiedni poziom widoczności, więc minimalizuje się ryzyko wypadku poprzez zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego.

Jak wybrać lampki rowerowe?

Jak wybrać lampki rowerowe? Na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że najlepiej kupować je w zestawie, czyli zarówno lampkę przednią, jak i tylną. Zobacz przykład takich lampek rowerowych.

Po drugie, zdecydowanie poleca się modele, które swoje działanie opierać będą na diodach led, ponieważ nie tylko cechują się one o wiele lepszą jakością wykonania i świecenia, lecz, co więcej, zużywają znacznie mniej energii, więc baterie starczają w nich na o wiele dłużej.

Dobrym pomysłem jest także to, aby model lampki tylnej wyposażony był w efekt mrugania. Spowoduje to, że będą o wiele lepiej widoczne niż te, które świecą jednostajnie.

Na koniec warto pamiętać, że na takim dodatku nie powinno się oszczędzać, więc lepiej kupić model nieco lepszy jakościowo droższy niż tani, który szybko może ulec uszkodzeniu.

Comments are closed.