Rowery dla dzieci 20 cali, na co zwracać uwagę przy kupnie?

Rowery dla dzieci 20 cali występują na runku w bardzo wielu modelach, dlatego każdy rodzic jest w stanie kupić odpowiedni nie tylko pod względem parametrów, wyglądu, ale także, jeśli chodzi o cenę. Warto jednak rozważyć wszelkie za i przeciw, bo musimy mieć na uwadze, że dziecko będzie na danym rowerze jeździć kilka następnych lat. Należy więc traktować zakup jak inwestycję, w którą warto włożyć więcej pieniędzy, bo to nam się z pewnością sprawdzi. 

Kiedy rowery 20 cali?

Rowery 20 cali powinniśmy wybierać wtedy, kiedy dziecko osiągnie odpowiedni wzrost, który uniemożliwia, a na pewno znacznie utrudnia jazdę na mniejszym modelu. Szacuje się, że już w wieku 7 lat, rowery dla dzieci 20 cali, sprawdzają się świetnie. Szczególnie w przypadku, kiedy planujemy dłuższe wycieczki, bo rower z większymi kołami sprawia, że jazda staje się zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza. Ważną kwestią jest także fakt, że to właśnie od modelu 20 cali możemy liczyć na przerzutki, a także lepszej jakości hamulce i amortyzację, co znacznie ułatwia jazdę. 

Rower dostosowany do płci

Sklepy są pełne rowerów 20 calowych, co pozwala na kupno modelu, który będzie dostosowany dla dziewczynki wizualnie, a także dla chłopców. Ten rodzaj sugerowania się konkretnym modele sprawdza się w przypadku chęci kupna roweru w prezencie. Nie bez powodu to właśnie rowery 20 cali są wybierane najczęściej, jeśli chodzi o prezenty na Pierwszą Komunię. Jest to bowiem podarunek, który sprawia bardzo wiele frajdy, a także traktowany jak inwestycja, bo możemy tutaj liczyć na korzystanie z niego pociechy przez kilka kolejnych lat. 

Idealny wybór na długie dystanse

Kiedy planujemy dłuższe wycieczki z dzieckiem to bez wątpienia musimy liczyć się z tym, że rower 20 cali będzie sprawdzał się o wiele lepiej niż mniejszy. Dlatego, jeśli pociecha skończy 7 rok życia, lub jej wzrost pozwoli na użytkowanie roweru 20 cali to warto pomyśleć o jego zakupie, bo z całą pewnością dziecko chętniej i wygodniej będzie przemierzać dłuższe trasy. Należy jednak w tym przypadku zaopatrzyć się nie tylko w rower, ale także przede wszystkim w odpowiednio dopasowany kask, a także inne akcesoria chroniące. Dziecko ma mieć świadomość, że każda wycieczka rowerowa, nawet ta krótka na rowerze ma odbywać się wyłącznie w kasku. Tym bardziej że i rower i wszystkie potrzebne akcesoria doskonałej jakości jesteśmy w stanie kupić w jednym sklepie, przy okazji jednych zakupów, co oszczędza czas, a także pieniądze. Niemniej jednak rower 20 cali jest prezentem w formie inwestycji na lata. 

Comments are closed.