Chcesz kupić buty trekkingowe? Przymierz kilka par przed podjęciem decyzji!

Dobór odpowiednich butów trekkingowych nie jest wcale tak prosty, jak może się wydawać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przymierzyć kilka różnych par!

W sklepach stacjonarnych i internetowych do dyspozycji jest pełna gama różnych butów trekkingowych. Obuwie to poprzez swoją specjalną konstrukcję zapewnia odpowiednią ochronę dla stopy i pozwala na bezpieczniejsze przemierzanie górskich szlaków.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakupienie obuwia tego typu, warto pamiętać o tym, żeby bliżej zapoznać się z różnymi propozycjami producentów. Tylko odpowiednio dobrane buty trekkingowe będą w stanie zagwarantować maksymalny komfort i ochronę!

Jak przymierzać buty trekkingowe?

Buty trekkingowe to wiele ciekawych modeli przeznaczonych na różne pory roku i na różne rodzaje szlaków – te prostsze, a także bardziej wymagające.

Kluczem do wyboru odpowiednich butów trekkingowych jest dobranie ich nie tylko pod kątem posiadanych właściwości wynikających z konstrukcji i zastosowanych materiałów. Najważniejszy jest komfort, czyli to, jak chodzi nam się w danej parze.

Aby znaleźć wygodne buty trekkingowe, które będą dobrze leżały na stopie, należy przede wszystkim przymierzy różne pary i pamiętać o paru ważnych zasadach:

  • Buty należy mierzyć w grubszej skarpetce.
  • Zasznuruj ciasno cały but podczas mierzenia.
  • Przespaceruj się po sklepie i wejdź na kilka schodów, aby zobaczyć, jak buty trzymają stopy.

Jeśli podczas mierzenia zauważasz, że buty uciskają stopę lub stopa przesuwa się w ich środku, ten model nie będzie odpowiedni.

Nie każdy but pasuje na każdą stopę

Każda osoba poszukująca komfortowego obuwia trekkingowego powinna pamiętać także o tym, że nie zawsze wymarzony model będzie odpowiadał danym stopom. Buty różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, a każda stopa jest inna, dlatego też nawet dobranie innego rozmiaru nie pomoże. Wtedy najlepiej wybrać inny model.

Uwaga! Producenci stosują różne rozmiarówki do swoich butów górskich, dlatego też najczęściej różnią się one od rozmiarów butów do noszenia na co dzień.

Comments are closed.