Ciepła i wygodna kurtka na narty

kurtka narciarska

Kilkugodzinna jazda na nartach może sprawić, że człowiek zmarznie. Wydawać by się mogło, że po takiej trasie człowiek będzie nieźle wymęczony i rozgrzany, ale będzie to tylko wrażenie. Do uprawiania takiej dyscypliny sportowej potrzebna jest dobra i ciepła kurtka na narty. Bez tego nie można myśleć o tym, aby wyjść na stok.

Dobra kurtka narciarska

Przed zakupem, należy sprawdzić, czy kurtka na narty posiada wypełnienie (nie za ciepłe!), które będzie zapewniało ochronę przed mrozem. W niektórych kurtkach znaleźć można tylko membranę, ale może ona nie zapewniać tak dużej ilości ciepła. Takie elementy garderoby należy uzupełnić o dodatkową warstwę. Sama kurtka musi również …oddychać. Jest to o tyle ważne, że będzie można mieć pewność, iż para powietrza nie będzie skraplać się na ubranie, które będzie znajdowało się pod kurtką. Oddychalność kurtki liczy się w parametrach g/m2/24h.

Wodoodporna kurtka narciarska

Kurtka musi być wodoodporna. Tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, dlaczego tak akurat jest. Dobre kurtki narciarskie, na swojej specyfikacji, mają dokładny opis odnoszący się do wodoodporności, który wyraża się w parametrach wyrażonych w wysokości słupa wody (mm) nacisku na materiał. Wydawać by się mogło, że nie jest to możliwe, aby wybór kurtki był tak skomplikowany. Tylko, że chodzi tu o naprawdę dobre kurtki na narty, które będą zwiększały komfort odczuwania, jeżeli chodzi o jazdę na narty. Zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci, które jeżdżą na nartach.

Comments are closed.