Co daje stosowanie kreatyny?

Stosowanie kreatyny wśród sportowców jest właściwie zjawiskiem powszechnym. Nie jest to oczywiście nic złego, ponieważ kreatyna niesie ze sobą ogromną ilość zalet, które powodują, że ćwiczy się lepiej i w bardziej intensywny sposób. Jak jednak dokładnie działa ten środek i co daje jego stosowanie?

Jak działa kreatyna?

Kreatyna jest substancją naturalne występującą w organizmie. Dostarczana jest ona poprzez pożywienie, szczególnie pokarmy mięsne. Służy do wytwarzania w organizmie substancji o nazwie fosfokreatyna. Z kolei jej zadaniem jest dostarczanie do mięśni określonych dawek energii. Im zatem fosfokreatyny jest więcej, tym mięśnie mają więcej energii. Co to jednak dokładnie oznacza dla osoby suplementującej podczas ćwiczeń kreatynę?

Co daje jej stosowanie?

Stosowanie kretyny daje wiele zalet. Wśród najpopularniejszych skutków jej działania wymienić można:

– zwiększenie wytrzymałości — zwiększa się zatem wydajność przeprowadzanych treningów,

– zwiększenie siły — intensywne ćwiczenia mogą być przeprowadzane w o wiele bardziej wytężony sposób. Wzrost siły u wielu osób jest bardzo zauważalny,

– przyrost masy mięśniowej — zwiększona siła i wytrzymałość prowadza w prostej drodze do szybkiego zwiększania się masy mięśniowej,

– przyspieszenie procesów regeneracji — przerwy między treningami stają się krótsze, ponieważ mięśnie szybciej się regenerują.

Jak zatem widać, stosowanie kreatyny daje niezwykłe efekty dla osób ćwiczących. Jej suplementowanie to zwiększenie siły, wytrzymałości, a także masy mięśniowej i skrócenie czasu regeneracji.

Comments are closed.