Na co zwrócić uwagę wybierając hantle?

Hantle na pierwszy rzut oka wydają się bardzo prostymi przyrządami do ćwiczeń, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Wybierając nowe ciężarki do ćwiczeń warto zwrócić uwagę na wiele różnych elementów, dzięki czemu będzie można znacząco zwiększyć nie tylko efektywność ćwiczeń, ale również komfort i bezpieczeństwo.

Jaki gryf wybrać?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby wybrać porządny gryf, który ma duży wpływ właśnie na efektywność i komfort codziennego treningu. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby idealnie dopasować średnicę gryfu do wielkości ramion. Warto wspomnieć także i o tym, że średnica obciążników powinna być równa albo większa od średnicy gryfu. Przy mniejszej średnicy nie będzie można oczywiście założyć ciężarków. Godne polecenia są przede wszystkim gryfy, które mają szorstkie krawędzie, dzięki czemu dłonie nie będą ślizgać się tak bardzo podczas ćwiczeń. 

Jakie hantle dla początkujących?

Osoby początkujące powinny zwrócić uwagę na materiał z którego wykonane są ciężarki do ćwiczeń oraz na ich ciężar, który w tym przypadku odgrywa bardzo ważną rolę. Aby trening przyniósł satysfakcjonujące wyniki, ciężar powinien umożliwić wykonanie wszystkich ćwiczeń w dość płynny sposób. Godne polecenia są hantelki ze sklepu Fightershop w których można dowolnie zmieniać ciężar. Sprzęt tego typu jest idealny wyborem w sytuacji, gdy na ciężarkach ćwiczyć będzie kilka osób. W ramach postępu będzie można również stopniowo zwiększać ciężar, dzięki czemu poprawi się efektywność ćwiczeń.

Comments are closed.