Idealna bluza rowerowa – czyli jaka?

Klasyczne bluzy rowerowe zaliczane są do kanonu mody kolarskiej. Chociaż obecnie można wybierać z wielu tysięcy wykończeń, surowców i wzorów, to wybrane elementy klarowały się przez wiele lat ewolucji pośród amatorów i profesjonalistów. Jakie wymogi winna spełnić idealna bluza rowerowa? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Dopasowanie 

Pierwszą, a zarazem najistotniejszą kwestią mającą związek z poszukiwaniem idealnej bluzy rowerowej będzie fakt, iż musi być ona odpowiednio dopasowana. Tylko taka metoda może naprawdę zadziałać – bluza zapewni właściwą wymianę ciepła, zaś wszelakie części podnoszące funkcjonalność będą spełniały własne żądanie.

Ba – nawet jeżeli jeździmy przykładowo z plecakiem, to dopiero dopasowana bluza umożliwi ochronę przez przegrzaniem czy też obtarciami.

Odpowiednio dopasowana bluza https://www.goride.pl/bluzy pozostanie na swoim miejscu w czasie poruszanie się, minimalizując w ten sposób ewentualne ocieranie się o materiał.

We właściwych modelach stosowane są również szwy płaskie albo bezszwowe sposoby łączenia ze sobą surowców, co także ma wpływ na zminimalizowanie ryzyka powstania dyskomfortu. 

Zamek 

Warto wybrać model z pełnym zamkiem, który będzie się zapinał od góry do dołu. To istotne – taki sposób zapinania da większą możliwość dopasowywania ubrania do ciągle zmieniających się warunków. Jeśli jest nam gorąco podczas wjeżdżania pod górę, możemy rozpiąć bluzę praktycznie do samego dołu.

W czasie zjazdu odwrotnie – zapiąć pod samą szyję. Wiele spośród nowoczesnych surowców ma także przeciwwiatrowe właściwości, zatem cienkie bluzy mogą także świetnie sprawdzić się w chłodniejsze dni, a opcja ich pełnego rozpięcia umożliwi kontrolowanie temperatury własnego ciała. 

Ważne są także detale 

Warto, aby nasza bluza na rower była podklejoną silikonowymi/gumowymi wstawkami u dołu i na rękawach. Dzięki czemu nie będzie się przesuwała po skórze, a poza tym kiedy będziemy jeździli w rękawach typu ocieplacze, rękawy nie będą osłaniały skóry.

Pamiętajmy, iż ocieplacze należy zawsze zakładać na skórę. 

Comments are closed.