Jak kupić dobre rękawiczki rowerowe?

Mimo tego, że rękawiczki rowerowe nie są obowiązkowym elementem ubioru rowerzysty, to jednak bardzo często się przydają. Podczas lata pochłaniają pot i likwidują część dolegliwości dłoni, a w zimę skutecznie chronią przed odmrożeniem.

Jak wybrać wytrzymałe rękawiczki rowerowe?

Na początek przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar rękawiczek rowerowych. Dlatego najlepiej jest je osobiście przymierzyć.

Muszą być one dobrze dopasowane i nie mogą uwierać, ponieważ spowoduje to zatrzymanie krążenia w palcach. Nie mogą być także zbyt luźne, ale powinniśmy w nich swobodnie otwierać i zamykać dłoń.

Nie warto także zwracać uwagi na rozmiar podany na metce, ponieważ każdy producent stosuje inną skalę. Rękawiczki rowerowe (https://www.erowery.pl/m/90002/odziez-rekawiczki-rowerowe) podzielone są również na te dla kobiet i dla mężczyzn, gdyż damska dłoń jest znacznie mniejsza. Z tego też powodu mogą być inaczej uszyte.

Jakie są rodzaje rękawiczek rowerowych?

Jeżeli jeździmy na rowerze tylko raz czy dwa razy w tygodniu i nie pokonujemy zbyt wielu kilometrów, to w zupełności wystarczą nam zwykłe rękawiczki na rower. Natomiast w przypadku gdy korzystamy z roweru codziennie i pokonujemy ponad 10 km, to warto już przeznaczyć większą kwotę pieniędzy na zakup wysokiej klasy rękawiczek. Będą one trwalsze i wygodniejsze, a także posłużą przez dłuższy czas.

W sklepach rowerowych możemy znaleźć:

  • krótkie rękawiczki rowerowe – dają bardzo dobre poczucie komfortu i przeznaczone są dla każdego rowerzysty. Wewnątrz powinny być miękkie i oddychające, natomiast na zewnątrz wykonane z cienkiej i lekkiej elastyny. Na wnętrzu dłoni powinna być warstwa pianki, która zapewni amortyzację i dobre trzymanie kierownicy,
  • długie rękawiczki rowerowe – pozwalają pewnie trzymać kierownicę i hamulce. Przydają się w zimne dni wiosenne i jesienne oraz skutecznie chronią dłonie przed otarciami i nagłym kontaktem z podłożem,
  • zimowe rękawiczki rowerowe – warto zamówić taki model, kiedy jesteśmy przekonani, że będziemy jeździć także na rowerze podczas srogiej zimy. Grube i ocieplane zapobiegną odmarznięciu dłoni.

Wybór odpowiednich rękawiczek na rower uzależniony jest głównie od tego, na jakim terenie i w jakich warunkach jeździmy. Najważniejszy jest wybór dobrze dopasowanego rozmiaru.

Comments are closed.