Jakie rodzaje wrotek wyróżniamy

Wrotki były popularne kilkanaście lat temu i znowu wracają do łask. Możemy za ich pomocą aktywnie i bardzo przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie wtedy jak znudziły nam się zwyczajne spacery. Sklepowe półki znowu zapełniły się od różnego rodzaju wrotek. Znajdziemy tam niezliczoną ilość barw i fasonów, jednak nie powinniśmy kierować się tylko samym wyglądem, ale także rodzajem, aby jazda rzeczywiście była przyjemnością, a nie walką o każdy przejechany metr, który kończy się upadkiem często bardzo bolesnym.

Rodzaje wrotek


Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z wrotkami najlepszym wyborem będą te rekreacyjne. Mają zdecydowanie wyższą podeszwę i są zrobione z zdecydowanie przyjemniejszego materiału. Ten rodzaj wrotek cechuje się przede wszystkim z dużo większą amortyzacją nierówności podłoża i tym samym dużo łatwiej się na nich jeździ co dla osób początkujących jest kluczowe.

Kolejnym rodzajem wrotek zaraz po rekreacyjnych są te sportowe, które nadają się już do szybszej jazdy i można z ich pomocą wykonywać akrobacje.

Wrotki damskie (sportbody.pl/pol_m_skating_wrotki_wrotki-damskie-1352.html) derby i te do skate parku to już ten typ, który nadaje się do jazdy sportowej przez profesjonalistów i amatorom się ich zdecydowanie nie poleca.

Natomiast jak tęsknimy za starymi czasami to na sklepowych półkach znajdziemy także wrotki retro, które do znudzenia przypominają te sprzed lat na których jeździły nasze mamy czy babcie.

Comments are closed.