Hulajnoga czy rower – jaki sport wybrać?

W ostatnich miesiącach sklepy sportowe notują zwiększoną sprzedaż sprzętu związanego ze sportami, które uprawia się zwyczajowo na świeżym powietrzu. Tymczasowe zamknięcie siłowni oraz zagrożenie związane z przebywaniem w zatłoczonych pomieszczeniach sprawiło, że wielu Polaków przekonało się do ruchu pod gołym niebem. Oto krótkie porównanie zalet dwóch z najpopularniejszych tego typu aktywności.

Hulajnoga elektryczna – sport nie tylko dla najmłodszych!

Wiele osób pamięta hulajnogi starego typu z dzieciństwa, ale nie wszyscy wiedzą, że te kompaktowe sprzęty zyskały już jakiś czas temu nową, innowacyjną formę. Mowa tu o hulajnogach elektrycznych, dzięki którym poruszanie się po mieście może stać się przyjemnością, zamiast uciążliwego obowiązku.

Hulajnogi elektryczne przeznaczone są zarówno dla osób, które pragną traktować je jako środek komunikacji miejskiej, jak i dla zapalonych miłośników sportu. Na dowolnym serwisie streamingowym można znaleźć cały szereg intrygujących filmików, których bohaterowie prezentują swoje akrobacje na hulajnogach wyczynowych w lokalnych skateparkach. Jazda na hulajnodze to doskonały sposób, by uczynić ruch na świeżym powietrzu częścią swojej codzienności.

Jazda na rowerze – wszechstronny trening dla ciała!

Wpływu, jaki regularne korzystanie z roweru ma na zdrowie organizmu, nie trzeba chyba nikomu reklamować. Od dawna wiadomo, że ten rodzaj sportu poprawia w dużym stopniu pracę układu krwionośnego, zwiększa wydolność aerobową, przyczynia się do szybszej przemiany materii oraz rozwoju mięśni nóg, brzucha i pleców. Rower to także świetny pomysł na wycieczkę za miasto bez konieczności korzystania ze wspólnych środków komunikacji.

W tym porównaniu wypada on dużo lepiej, niż hulajnoga, która nie sprawdzi się raczej na tak długie dystanse. Z drugiej strony, w warunkach miejskich hulajnoga bezsprzecznie wygrywa dzięki swoim niewielkim rozmiarom i możliwości bezproblemowego zabrania ją ze sobą niemal w każde miejsce. W przypadku jazdy na rowerze pojawia się często problem zabezpieczenia go przed kradzieżą, jeśli użytkownik chciałby spędzić chwilę w sklepie czy knajpce.

Comments are closed.